CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

O MNIE

Jak masz na imię?

Ela, ale zawsze lubiłam formę Elszka, a wszyscy nazywają mnie Rosią lub Rośką.

Ile masz lat?

30

Masz chłopaka?

Mam nawet męża. 😛

Gdzie mieszkasz?

Na najwyższym szczycie pasma górskiego, w zamku otoczonym fosą z przyległościami w postaci domu dla tuzina mopsów i nowofunlandów oraz wybiegiem dla setki króliczków.

No dobra. Mieszkam w przyziemnej Warszawie.

Co lubisz robić w wolnym czasie?

Jeżeli uda mi się wygospodarować trochę wolnego czasu, to w pierwszej kolejności skaczę z radości na jednej nodze przez 30 minut, a potem… kończy się czas wolny.

Poza tym z wielką namiętnością pochłaniam amerykańskie sit-comy i książki wszelkiej maści (od podręcznika fotografii przez poradniki kosmetyczne po książki Gibsona czy Dukaja).

Do tego interesuje mnie dietetyka, fitness i gry wideo. Im też staram się poświęcić trochę czasu. 🙂

Pracujesz?

Tak. Aczkolwiek jest to praca nad rozwojem bloga www.rzeklam.pl. Rok temu porzuciłam pracę w korporacji i próbuję zrobić coś swojego.

O GRACH I STREAMOWANIU

Dlaczego "Rosiomak"?

Szukałam nicku, który nie będzie babski i jednocześnie nawiązywał do mojej ksywki. I wtedy gdzieś w sieci zobaczyłam zdjęcie słodkiego i jednocześnie drapieżnego… rosomaka tundrowego. Szybkie, sprytne, zwinne, odważne – tak jak ja! Przy okazji “Rosomak” to również polski transporter opancerzony, a chyba nic tak dobrze nie oddaje mojej wątpliwej gracji i lekkości na polu bitwy (w grze oczywiście). Jak już wjadę w drużynę wroga… to nie ma zmiłuj! 🙂

Zmodyfikowałam troszkę rosomaka, żeby był bardziej “Rosiowy” i tak właśnie powstał Rosiomak.

Co spowodowało, że zaczęłaś streamować?

W dużej mierze ciekawość. Spędzałam dużo czasu w grach MOBA, sprawiało i sprawia mi to ogromną radość. Podobno mam też gadane, a dobry streamer to jednak szołmen (szołwomen?). 🙂

O RZEKŁAM.PL

Skąd masz taką wiedzę o kosmetykach?

Lata czytania ulotek, stosowania przeróżnych produktów, metod prób i błędów… No i zarządzanie największą w Polsce bazą kosmetyków też troszkę pomaga 🙂

Czy jesteś dietetykiem?

Nie jestem dietetyczką z wykształcenia, jednak sporo o tym czytam. I nie tylko losowych artykułów w internetach i gazetach, ale też podręczników akademickich.

O ZGRANARODZINA.EDU.PL

Skąd pomysł na zgranarodzina.edu.pl?

Z obserwacji młodych i tych nieco starszych rodziców oraz ich dzieci. Rodzic, który nie ma pojęcia, czym jest gra i jak różnorodne jest to medium, nie wie, jak reagować na fascynację swojej pociechy. Nie rozumie, w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem, które w jego odczuciu zaczyna się od niego oddalać, mówić dziwnym językiem. Kończą się wspólne tematy, a zaczynają się kłótnie i pretensje. Dla rodziców, którzy chcą zrozumieć, o co w tych grach chodzi, powstała właśnie zGRAna rodzina. Miejsce, w którym w przystępny sposób wspólnie z mężem i zaprzyjaźnionym socjologiem wyjaśniamy świat gier wideo. zGRAna rodzina to blog dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej niż ze stereotypowych sloganów, którymi na temat gier bombardują nas mass media.

Czy myślałaś o prowadzeniu zajęć dla rodziców / uczniów?

Oczywiście! Uważam, że rozmowa na temat gier wideo i ich roli w życiu rodziny to temat, który wymaga nieustannej dyskusji. Prowadzę warsztaty i prelekcje, jestem otwarta na prowadzenie warsztatów zarówno z dziećmi jak i rodzicami, w szkole i poza szkołą.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

© 2016 ROSIOMAK. ALL RIGHTS RESERVED.

Start typing and press Enter to search